דף הבית >> שירותי המשרד >> ביטוח משכנתא

מהו ביטוח משכנתא?
בבואך אל הבנק ללוות משכנתא אתה תחויב גם ברכישת ביטוח משכנתא. אומנם קיימת חובה ברכישת הביטוח אך לרשותך עומדת הבחירה באיזו חברת ביטוח.דייסי ואייל סוכנות לביטוח מעמידה לרשותך מגוון ביטוחי משכנתא המלווים בשירות מקצועי, אמין ואישי.
 
ביטוח משכנתא – מה זה ומהו כולל?
ביטוח משכנתא הוא שילוב של שני סוגי ביטוחים, כאשר לכל אחד מהם מטרה שונה:

ביטוח נכס - נועד לשמור על שלמות המבנה או לפדיון ההלוואה במקרה של נזק. סכום הביטוח נקבע על פי עלות הבנייה ומסתמך על קריטריונים שונים. לבנק שמורה הזכות לחרוג מהנתונים שקבע השמאי ולהגדיל את סכום הביטוח במקרה והוא נמוך מסכום ההלוואה. עם זאת קיימים מקרים בהם הבנק מאשר הורדה של סכום הביטוח מאותה הסיבה.
כל זאת כאשר המבוטח בוחר לבטח רק את המבנה ללא תכולה, 
אם בוחר המבוטח לבטח גם את תכולת ביתו  רצוי שיעביר את ביטוח המבנה גם לאותה חברת הביטוח המבטחת את התכולה כל זאת כדי לא לפצל את הביטוח (שניתן לבצעו תחת פוליסה אחת) לשתי פוליסות כי במקרים רבים כאשר יש נזק מבנה כמעט בהכרח יש נזק גם לתכולה וכאשר שני הכיסויים בפוליסה אחת לא ישלם שתי  השתתפויות עצמיות ולא יהיה צורך להתנהל מול שני שמאים ושתי חברות ביטוח והמחיר כמובן איננו יקר יותר,   במשרדנו דואגים לבצע את ההסבה  מהפוליסה שבוצעה בבנק לפוליסה בחברת ביטוח כמובן הכוללת סעיף שעבוד לטובת הבנק
.
 
ביטוח חיים- אחד הכלים של הבנק לוודא כי המשכנתא תפרע. ביטוח חיים מבטח את חיי הלווה ודואג לכך שאם יקרה והמבוטח ימות בטרם עת, יקבל הבנק את מלוא ההחזר על ההלוואה. בדרך כלל סכום ביטוח החיים זהה לסכום המשכנתא, אך קיימים מקרים בהם סכום ביטוח החיים גבוה מביטוח המשכנתא. במקרה של מוות בטרם עת תעבור שארית הסכום לשארים.
ביטוח חיים הכלול בביטוח משכנתא טוב גם למבוטח – על ידי פוליסה זו הוא מבטיח כי גם אם יקרה לו משהו יישאר גג מעל ראשם של היקרים לו.

ביטוח משכנתא