דף הבית >> שירותי המשרד >> ביטוח רכב

ביטוח רכב מעניק כיסוי לכלי הרכב שלכם במקרה של נזקי גוף ורכוש.

חשיבותו של ביטוח רכב
בנוסף לכך שחלקו הראשון של ביטוח הרכב מחוייב לפי חוק ביטוח רכב חשוב משום שתאונות דרכים עלולות לגרו לנזקים המסתכמים בעשרות ואף מאות אלפי שקלים יכולות לגרום לנזק כלכלי רב לניזוקים. 
 
מה יכול להשפיע על מחיר ביטוח הרכב?
·         שווי כלי הרכב.
·         שנת הייצור של הרכב.
·         אמינות הרכב מבחינת תאונות.
·         סוג הרכב – עלות הביטוח לרכב "גניב" יותר, תהיה גבוהה יותר.
·         עלות תיקונים וחלפים במקרה תאונה.
·         רמת המיגון – מיגון שרמתו בפועל גבוהה מהנדרש, יכול להוריד את עלות ביטוח הרכב.
·         מספר הנהגים – ככל שמספר הנהגים ברכב נמוך יותר, כך הפרמיה יורדת.
·         גיל הנהג – תעריף הביטוח לנהג שגילו עולה על 24 שנים, זול יותר מזה של נהג שגילו  צעיר מ – 24 שנים.                      התעריף  לנהגים מעל גיל 40 זול באופן משמעותי מהתעריף לנהגים צעירים יותר.
·         וותק – תעריף הביטוח שישלם נהג בעל שנות ניסיון רבות בנהיגה - זול יותר.
·         ניסיון תביעות מוכח בשלוש שנים אחרונות – תעריף ביטוח רכב לנהג שבעברו לפחות 3  שנים רצופות ללא                    תביעות, נמוך יותר

להלן סוגי ביטוח הרכב


ביטוח חובה
כל בעלי כלי הרכב חייבים לבטח את רכביהם בביטוח חובה, על פי פקודת ביטוח רכב מנועי (נוסח חדש), תש"ל - 1970. ביטוח רכב חובה מעניק כיסוי לנהג, לנוסעים, ולהולכי הרגל במקרה של נזקי גוף כתוצאה מתאונה. יש לציין כי אחריות המשתמש ברכב הינה מוחלטת והנפגעים אינם צריכים להוכיח את רשלנות עושה השימוש ברכב.
[קישור לכתבה על פניקס...]

ביטוח מקיף
ביטוח רכב המעניק כיסוי לרכב המבוטח במקרה של נזקים כגון: פריצה לרכב (או נזקים שנגרמו עקב ניסיון פריצה לרכב), גניבת הרכב, שריפה או כל נזק תאונתי בלתי צפוי. כמו כן, כיסוי לנזקי רכוש הנגרמים לצד שלישי עקב רשלנות המבוטח או כל נהג הנוהג מטעמו.
  

ביטוח צד שלישי (צד ג')
ביטוח רכב המעניק למבוטח כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכב או לרכוש של צד שלישי אך לא לרכב המבוטח. ניתן לרכוש ביטוח צד שלישי גם עם אפשרות של "ביטול השתתפות עצמית", תמורת תשלום תוספת פרמיה, עם רכישת הביטוח.

ביטוח רכב